Czy warto posiadać własne miejsce w sieci?

Rozwijający się ciągle internet kreuje coraz to nowatorskie możliwości powiązane z jej wykorzystaniem w codziennym życiu. Raczkujące jeszcze parę lat temu portale społecznościowe, blogi, a także strony online stanowią w tej chwili jedne z najbardziej dochodowych miejsc pracy. Na nie mniejszą uwagę zasługują też social media, tego typu jak Instagram i Twitter, a także Snapchat.

Powstającym jak grzyby po deszczu blogom w latach 2000-2005 nikt nie wróżył długotrwałej kariery. Wątpliwa dostępność internetu, wysokie koszty wysyłania danych, a nawet brak świadomości społeczeństwa był wymieniane jako potencjale przyczyny schyłku tego medium społecznościowego. Ostatnie badania wykazały, że w ówczesnym czasie socjolodzy nie założyli rewolucji informatycznej, która nastąpiła w latach 2005-2010. moment ten charakteryzował się najważniejszym rozwojem Internetu, jaki dotąd został zaobserwowany. Swe skrzydła rozwinął w tamtym czasie bez kwestionowania Facebook, Instagram oraz Twitter.

Przychody i renoma najbardziej znanych właścicieli blogów i serwisów www internetowych wskazują na to, że własne miejsce w sieci WWW należałoby posiadać. Odpowiednio i prawidłowo prowadzona strona internetowa posiadająca reklamodawców posiada spore możliwości zarobkowania. Równie popularne są tzw. metody barterowe. Z tego typu współpracy korzystają zazwyczaj blogerki modowe i urodowe (w zamian za reklamę zdobywają one pełnowartościowe artykuły np. ubrania, kosmetyki).

Za niemniej istotną zaletę uznać można aspekt ćwiczebny pisania. Fakt tego rodzaju jest niesłychanie istotny dla ludzi w przyszłości lub aktualnie zajmujących się szeroko pojętą literaturą. Ogromna ilość pisanych tekstów pozwala na szlifowanie naszych możliwości literackich. Dla części społeczeństwa najistotniejsza jest jednak reputacja i renoma. Zmiany, jakie zaszły w świecie pełnym celebrytów pozostawiają lukę dla najbardziej przebojowych blogerów. Osób tego rodzaju jak Fashionelka, Macadamian Girl czy CharlizeMystery nikomu nie trzeba opisywać. Ich kariera rozpoczęła się właśnie od założenia w wieku kilkunastu lat bloga. Dzielenie się swoją garderobą i zakupami pozwoliły im dojść na szczyt. Może, warto podjąć próbę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *