E-wiza do Indii, poradnik krok po kroku

Jak zorganizować wizę do Indii?

Jeśli śni nam się podróż do Indii, wymagane jest uprzednie załatwienie kilku koniecznych formalności dokumentacji lub szczepień. Wypada wówczas pamiętać, że wszelkie te działania należy podjąć prawidłowo wcześniej. Jedną z najistotniejszych formalności przed podróżowaniem do Indii jest uzyskanie wizy, jaka jest wymagana do tego, by legalnie przekroczyć linię graniczną i przebywać na terytorium tego niezwykłego kraju.

Wiza Indie


Wiza do Indii to najistotniejszy dokument, który trzeba pozyskać zanim nastąpi wyjazd. Wszelakie formalne rzeczy związane z tym dokumentem trzeba rozpocząć z odpowiednim buforem czasu, bowiem jednak dokument sam wydawany jest całkiem szybko, to należy także brać pod uwagę możliwe opóźnienia. Najczęściej na wydanie dokumentu czeka się w przybliżeniu 3-4 tygodni. Koszty połączone z wizą to mniej więcej 50 dolarów USD. Więcej informacji można szukać w Google\\\’u np. szukając w wyszukiwarce hasła typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od roku 2015 mieszkańcy wielu krajów mogą ubiegac się o wydanie tzw. e-wizy do Indii. To istotne udogodnienie w osiąganiu tegoż dokumentu. Wszelakie formalności z kolei sprowadzają się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. Następnie zdobywa się tzw. promesę, która upoważnia do pozyskania dokumentu w papierowej wersji na lotnisku, na którym będziemy lądować. Na stronach internetowych odszukamy wypełnioną listę, gdzie wymienione są 24 lotniska, wówczas gdzie damy radę pozyskać dokument. Niestety wizy załatwionej drogą elektroniczną, nie ma możliwości wydłużyć i jest ona aktualna tylko poprzez 60 dni.

Agencje wizowe

Jeżeli nie chcemy sami dostarczać dokumentacji, gdyż nie jesteśmy pewni czy wykonamy całość tak, jak należy, formalności zdołamy także załatwić za pośrednictwem specjalnej agencji wizowej. To idealne ułatwienie na rzecz tych, którzy nie lubią tego typu formalności. Agencja uzupełni nam wszelkie potrzebne dokumenty, i w razie potrzeby ich wypełnienia, również o tym nas poinformuje. Nierzadko też w przypadku korzystania z wizowych agencji, dokument dostaniemy sporo wcześniej aniżeli w przypadku własnego starania się o wizę.

Zobacz także:

indian visa for us citizens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *