eTA Canada. eWiza do Kanady

Kto potrzebuje wizę elektroniczną eTA Canada?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi wybiera się do Kanady, dlatego też warto dowiedzieć się, czym jest eTA Canada. Niniejszy wpis to wspaniała propozycja dla tych osób, które muszą dowiedzieć się, kto w rzeczywistości wymaga elektronicznej Canada visa.

Którzy podróżni muszą posiadać Canada visa?

eTA Canada jest wymagana po pierwsze dla tych podróżnych, którzy nie są zwolnieni z obowiązku wizowego a pragną przyjechać do Kanady drogą lotniczą. Mowa tutaj również o tych podróżnych, którzy kanadyjską drogą lotniczą podróżują wyłącznie tranzytem. Warto wzmiankować również o tym, iż ci sami podróżni nie potrzebują eTA Canada, gdy przyjeżdżają do Kanady autem, pociągiem lub transportem wodnym. Wiza elektroniczna niezbędna jest także dla stałych obywateli USA, którzy pragną przyjechać do Kanady drogą powietrzną. W tym akurat przypadku konieczna jest specjalna karta rezydenta Green Card oraz paszport.

Kto jest uprawniony do złożenia wniosku eTA?

Ze strony praktycznej wszyscy ludzie objęci obowiązkiem wizowym są upoważnieni do złożenia wniosku eTA, która stanowi alternatywę dla powszechnej wizy. Mowa w tym miejscu o mieszkańcach wybranych krajów, którzy podróżują do Kanady wyłącznie drogą lotniczą. Obywatele Stanów Zjednoczonych są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy elektronicznej eTA. W ich przypadku niezbędny jest wyłącznie bieżący dowód identyfikacyjny (np. paszport). Prośby o eTA nie muszą składać również mieszkańcy Kanady. Chodzi tu przede wszystkim o osoby, jakie dysponują podwójnym obywatelstwem. W ich przypadku konieczny jest oczywiście paszport kanadyjski. Stali rezydenci Kanady muszą potrzebnie posiadać obowiązującą kartę rezydenta czy też dowód podróżny długoterminowego rezydenta. Nie wolno nie pamiętać również i o tym, iż status stałego rezydenta z biegiem czasu nie traci swojej ważności. Ze strony praktycznej znaczy to, iż także jednostki, które bardzo dawno temu żyły w Kanadzie, mogą posiadać status stałego rezydenta.

Więcej informacji:
eTA Canada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *