eTA do Kanady – jak zrobić

Zdobycie wizy do Kanady pod żadnym pozorem nie jest zadaniem takim uciążliwym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to znakomita oferta dla wszelkich tych osób, które w najbliższym czasie pragną wybrać się do Kanady, ale nie mają zielonego pojęcia jak uzyskać wizę.

O czym trzeba pamiętać?

W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o tym, iż wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w przypadku przylotu do tego pięknego kraju, ale zarówno w trakcie podróży tranzytem. Polacy, jacy pożądają odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach krajoznawczych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W współczesnych czasach wymagany jest wyłącznie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który można dostać online bez potrzeby wychodzenia z domu.

eTa do Kanady online

Otrzymanie dokumentu eTA zajmuje rzeczywiście kilka minut i co najistotniejsze wszystko można zrealizować za pośrednictwem Netu. Elektroniczna wiza Kanada jest więc olbrzymią oszczędnością czasu, gotówki i wielkich nerwów. Aby zdobyć wymagany dokument trzeba wypełnić specjalny wniosek, który można odnaleźć na stronie https://etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można znaleźć też na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku wypada odpowiedzieć na parę prostych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z osobami chorymi na gruźlicę itp.). Do otrzymania dokumentu eTA konieczny jest paszport oraz adres e-mail, na który to właśnie otrzymany dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady można nabyć na stronie https://etacanadaonline.com/pl/ i kosztuje 39 EUR. Opłaty można jak najbardziej w praktyczny sposób dokonać online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać należy także i o tym, iż dzięki eTA zdołamy w Kanadzie przebywać maksymalnie do 6 miesięcy. Należałoby nadmienić również i o tym, że dokument ważny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się wyłącznie na podstawie paszportu (na jaki eTA została wystawiona), wskutek tego też nie ma konieczności drukowania pozyskanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online jedynie jeden raz dla jednej osoby. W praktyce oznacza to, że pięcio osobowa rodzina wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięciokrotnie. Jak napomknięto powyżej wiza jest aktualna jedynie przez 5 lat, ale gdyby nasz paszport wcześniej straci ważność, to samoczynnie wiza również przestanie obowiązywać. Czas tworzenia elektronicznej wizy trwa szablonowo od 1 do 3 dni. Przy tworzeniu dokumentu eTA paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży.

Źródło: eTA CanadaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *