Gdzie rozmieścić lodówkę, kuchnię i zlew? Zasada trójkąta

Kuchnia jest ogromnie znaczącym, jeśli nie najważniejszym, pokojem w domu. To pomieszczenie ma dowykonania kilka niesłychanie ważnych misji. W pierwszej kolejności powinna być praktyczna i przydatna, musi przecież realizować zadania, do których jest przeznaczona. Jest to wprawdzie również punkt, w którym rodziny spędzają niemalo czasu, wobec tego musi byćporządnie oraz komfortowo umeblowane, w taki sposób by mieszkańcy czuli się w nim dobrze.

Czym skłaniać się wybierając wyposażenie AGD do kuchni?

Wyposażenie kuchni posiada duży wpływ na wygodę użytkowników. Jak w związku z tym je dobrać?
* Zacznijmy od tego, że urządzenia powinnny być w taki sposób dostosowane, aby harmonizowały z meblami, kolorystyką ścian oraz barwami posadzki.
* Po drugie najlepiej jeszcze przed zakupem mebli zadecydować czy zamówić AGD wolnostojące, czy do zabudowy. Opcje rozwiązania trzeba dostroić do własnych wzorców, warunków technicznych oraz szansy wykonania.
* Przed zamówieniem urządzeń powinno się zapoznać się z rekomendacjami innych użytkowników, jako że większa opłata nie każdorazowo konotuje wyższą jakość wyposażenia.
* Należałoby wydać na przyrządy wyposażone w długoterminową gwarancję.
* Nabywając sprzęt kuchenny należałoby zaadaptować je do potrzeb swojej rodziny (np. dla licznej rodzinykonieczna będzie obszermiejsza lodówka).


Wygoda użytkowania arozstawianie aparatów AGD.

Aby uprościć sobie korzystanie ze narzędzi kuchennych, należałoby pomyśleć o właściwym ich ustawianiem. Nie jest to bezproblemowe zadanie. Trzeba jednak posiadać wiedzę, iż w kuchni występują trzy partie:
– elementarna – z lodówką oraz szafeczkami – oddana do magazynowania produktów,
– kolejna do sporządzania posiłków na blacie w niewielkiej odległości od zlewozmywaku,
– trzecia powiązana z obróbką cieplną (kuchnia elektryczna albo gazowa, piekarnik, itp.).

Jak ustawiać najistotniejsze urządzenia w kuchni?* W najwyższym stopniu dobrym rozmieszczeniem zasadniczych urządzeń, czyli lodówki, kuchenki elektrycznej albo gazowej oraz zlewu, bez względu na rozmiar lokalu, jest konfiguracja trójkąta. Pożądane byłoby mieć na uwadze, aby między tymi urządzeniami były zachowane dobre odległości, co zależeć będzie odrozmiarów kuchni. Więc np. dystans pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką elektryczną bądź gazową nie może być mniejsza niż 80 cm. W żadnym wariancie zlewozmywak nie powinien bezpośrednio sąsiadować z płytą grzewczą.
* Lodówkę najlepiej zlokalizować w śasiedztwie drzwi.
* Pożądane byłoby także zwrócić uwagę na lokalizację dla piekarnika do zabudowy, przetestuje się on znakomicie zakładając, że nie będziemy musieli się do niego zniżać przy każdym wkładaniu lub wyciąganiu potraw.
* Istotne jest, by nie rozmieszczać w jednej lokalizacji pieca i płyty indukcyjnej, bo duża temperatura uruchomionych naraz urządzeń jest w stanie wywołać uszkodzenia. Usytuowanie urządzeń w stosunku do siebie ma jednak rolę nie tylko zagwarantowania użyteczności, ale także bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poznać pełną gamę nowoczenych produktów, z którymi bez kłopotów urządzisz swoją kuchnię, zerkinj na: piekarniki retro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *