Jak szybko zdobyć eTA Kanada?

Podróż do Kanady z eTA

Każdy człowiek chcący podróżować do Kanady, bez względu na typ wizy (turystyczna krótkoterminowa do 6 miesięcy albo na pobyt dłuższy powiązany z wyjazdem do pracy lub nauką planowany na okres dłuższy niż pół roku) zobowiązany jest wypełnić dokument podróżny który, jest formularzem opisującym organizowaną wycieczkę.

ETA – czyli co?

Dokument eTA uzupełniany internetowo to dokładnie Elektroniczna Autoryzacja Podróży (ang. Electronic Travel Authorization). Kompletacja aplikacji wiąże się z obowiązkiem wniesienia opłaty. Podczas podróży rodzinnych e-wiza do Kanady musi być zdobyta dla każdego podróżnego osobno.
Formularz eTA Kanada jest dostępny na oficjalnej stronie rządu Kanady. Osoby planujące podróż zdołają także skorzystać| z oferty firm online, jakie pośredniczą w procesie uzyskania afirmacji – pozwolenia na wejście na obszar Kanady.

Wiza do Kanady online

Przeważnie poprawnie wykonany wniosek wraz z zapłatą uzyskuje akceptację w ciągu paru minut.
Bywa jednak tak, że wniosek nie otrzymuje zgody oraz wnioskodawca proszony jest o dostarczenie uzupełniających dokumentów. Informacja o rodzaju dokumentów przekazywana jest za pośrednictwem maila.
Aby poprawnie uzupełnić i dostarczyć formularz konieczne są: paszport, karta płatnicza, adres mailowy.
W związku z tym, że czas zaakceptowania zdoła przedłużyć się do paru dni nie warto czekać z wypełnieniem dokumentu – eTA do Kanady jest łatwa w otrzymaniu, jednak wyczekiwanie do końca może nieść za sobą niepokojące konsekwencje, ze stratami pieniężnymi na przykład za niewykorzystany bilet lotniczy.
Każdy, kto planuje wypełnić eTA Kanada musi mieć na uwadze, iż wniosek na stronie pojawia się przez sztywnie wyznaczony okres – odchodzenie od komputera albo brak połączenia internetowego mogą skutkować wygaśnięciem sesji. Pełną procedurę wówczas należy ponowić od początku na następnym formularzu.
Aby uniknąć niespodziewanych zdarzeń wskazane jest czytać komunikaty na witrynie o proponowanych konserwacjach systemu, co zazwyczaj wiąże się z kilkugodzinną przerwą w dostępności do generatora aplikacji wizowych.

Inni sprawdzali także:
eTA Kanada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *