Jak uzyskać wizę do Egiptu?

W jaki sposób otrzymać wizę do Egiptu?

Turyści, którzy organizowali wyjazd do Egiptu, przed wylotem musieli ubiegać się o wizę, która uprawniała ich do pobytu na terenie tego państwa. Niezależnie od tego, czy do państwa wjeżdżało niemowlę, czy dorośli, każdy był zobowiązany posiadać ważną wizę. Na szczęście, władze Egiptu postanowiły ułatwić podróżnikom wjazd do kraju i od niedawna realne jest wyrobienie stosowniej wizy za pomocą różnego rodzaju biur. Dzięki nim ominie nas dużo formalności.


Jeżeli ciekawi nas cała procedura organizowania wizy, sersze informacje zdołamy wyszukać w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę frazy takie jak: Egipt wiza czy wiza do Egiptu, a na pewnoznajdziemy dużo interesujących serwisów, gdzie stopniowo zostaniemy poinstruowani, w jaki sposób wnioskować o wizę.

Wiza elektroniczna do Egiptu

Elektronicznie wyrobiona wiza (Egipt wiza), uprawnia do 30-dniowego pobytu na terenie Egiptu w celach: krajoznawczych, biznesowych bądź tranzytowych. Do tej pory tego typu wiza dopuszczalna była do nabycia na lotnisku, gdzie wkrótce po przylocie do kraju, należało ją zakupić czy też wcześniej przed odlotem udać się po nią do egipskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego. Aktualnie wprowadzone zmiany, gwarantują turystom wykupienie wizy w Internecie lub za pomocą agencji świadczących tego typu usługi. Taki kolejność sprawy ma nakłonić turystów do odwiedzania Egiptu, który minionymi czasy, na nieszczęście nie cieszy się zbyt wysoką sławą. Wszelkiego rodzaju uproszczenia w podróżowaniu do owego kraju mają na celu ożywić miejscową turystykę.


Firmy proponujące wsparcie w wydaniu wizy do Egiptu (tzw. pośrednictwo wizowe), świadczą usługi na wysokim poziomie, poprzez co ominie nas wiele formalności, i dodatkowo dokument dostaniemy w przeciągu nawet dwóch dni. To znaczne ułatwienie dla tych, którzy nie są zbyt biegli w składaniu specjalistycznych dokumentów czy też po prostu nie lubią tego rodzaju formalności. W dzisiejszych czasach dynamicznie funkcjonujące biura załatwią to za nas, a my w spokoju oraz bez stresu będziemy mogli szykować się do wycieczki. Agencje pośredniczące to także idealne wyjście dla tych, którzy zapomnieli o uzyskaniu odpowiednich dokumentów, dlatego że są one w stanie znacznie przyspieszyć urzędowe procedury.

Dowiedz się więcej: e-Visa for Egypt .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *