Kambodża – wymarzona podróż

Wakacje w Kambodży

Mając na uwadze urlop, wskazane jest mieć na uwadze kraje, które są egzotyczne.

W Słowacji, Bułgarii, czy nawet w Grecji niemało osób już było, natomiast przykładowo w Kambodży było niewielu urlopowiczów, toteż tym bardziej warto mieć w planie wakacje w owym kraju. Kambodża posiada atrakcje wypoczynkowe tak, jak każde inne państwo, lecz niekoniecznie takie, jakie posiadamy w Europie. Zanim dokonamy wyboru co do urlopu, warto wiedzieć nieznacznie o tym kraju.

Kambodża – usytuowanie

Kambodża to azjatyckie państwo które leży na Półwyspie Indochińskim.
Kambodża ma granicę z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Jest to państwo równinne, bo 3/4 narodu zajmują równiny. Panuje w tym miejscu klimat zwrotnikowy monsunowy z podziałem na dwie części roku, jest nią pora sucha, rozpoczynająca się na poczatku listopada i która trwa do miesiąca marzec. Pora deszczowa występuje od połowy maja do października. Przeciętna temperatura powietrza oscyluje od 21 do 30 stopni. Kambodża jest to kraj bardzo zalesiony, gdyż aż czterdzieści procent przestrzeni kraju absorbują tereny leśne.

Miasta w Kambodży

Pod kątem administracyjnym Kambodża rozdziela się na dwadzieścia cztery okręgi. Jest ona krajem etnicznie zróżnicowanym natomiast niemalże jednostajnym religijnie, bowiem osiemdziesiąt procent społeczeństwa reprezentuje religię buddyjską. Chociaż Kambodża jest mało zaludnionym oraz mało zabudowanym krajem, atrakcje turystyczne także występują w tym miejscu na świecie. Wystarczy ledwo odwiedzić spore miasta. W miejscowościach Kambodży zamieszkuje ledwo trzynaście procent ludzi.

Pozostali mieszkańcy tego kraju zaludniają wiejskie tereny. Rezydenci pracują ciężko i dlatego średnia długość życia wynosi tu zaledwie 57 lat. Najogromniejszym miastem także zarazem stolicą kraju jest Phnom Penh. Ta miejscowość jest koronnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i edukacyjnym. Przybywając do Kambodży, w stolicy państwa jest możliwość zaobserwować parę pociągających punktów, jak na przykład Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Podsumowanie

Co roku Kambodżę odwiedza raz po raz więcej ludzi z całego świata. Dla róznicy – w latach dziewięćdziesiątych przeszłego wieku odwiedzało ją jedynie w przybliżeniu tysiąca przyjeżdzających, jednak już sześć lat od tego czasu prawie że sto dwadzieścia tysięcy. W roku 2015 mniej więcej pięć milionów urlopowiczów nawiedziło ten w oddali leżący kraj.

Czytaj również:

visa for cambodia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *