Kanada – Co warto zobaczyć

Geografia oraz flaga Kanady

W państwie tak wielkim niczym Kanada, godło wypełnia znaczącą rolę w życiu każdego obywatela.

Jest to prostokąt przedzielony na 3 pionowe pasy, jeden po drugim: czerwony, biały i ponownie czerwony, w centrum znajduje się liść klonu. To są oficjalne odcienie Kanady, przyznane za pośrednictwem Króla Jerzego V. Tak wykreowana flaga po raz pierwszy wg historyków użyta została w 1871 roku.

W tak rozległym państwie, jak Kanada stolica państwa gra dużą rolę.

Miasto stołeczne OttawaOttawa ma położenie na południowym brzegu rzeki o tej samej, wdzięcznej nazwie. Szacuje się, iż zamieszkuje ją około miliona i stu tysięcy obywateli.

Te nowoczesne miasto jest realnie w całości otoczone lasami. W mieście urzędowo mówimy dwoma językami, dla większości to jest bezsprzecznie angielski, drugim językiem jest francuski. Typowy dochód mieszkańca w rocznej skali to około czterdzieści osiem tysięcy dolarów dla mężczyzn i trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miejscowość o bardzo wysokim standardzie życia a także niskim bezrobociu.

Obszerna liczba rezydentów znajduje zatrudnienie w placówkach urzędowych (takich jak bank, poczta). Prężnie rozwinięte są także gałęzie technologiczne i farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Opisując tak unikalne miejsce jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą wtedy na drugi plan, lecz sądzę, że powinno się o nich wspomnieć.

Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, umieszczona jest aż w sześciu zonach czasowych!

Wymyślono tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie znajduje się 10 procent wszystkich ziemskich lasów, a również jest w tym miejscu najogromniejszy krater po uderzeniu meteorytu.

Państwo te jest mniej więcej 32 razy większe od Rzeczypospolitej, naraz zamieszkiwany jest przez około miliona Polaków.

W Kanadzie rozciąga się najdłuższa na świecie autostrada, Kanadyjczycy mają też najdłuższą na świecie granicę (z USA), i dodatkowo najdłuższą linię graniczną.

Mam nadzieję, iż ten krótki wpis nakłonił Was do zainteresowania się oraz odwiedzania owego ładnego i jakże ciekawego miejsca.

Więcej informacji:

canada viza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *