Praktyczny poradnik dla podróżujących do Sri Lanki

Sri Lanka to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Każdego roku przybywa w tamtym miejscu coraz więcej ludzi poszukując ciekawych przeżyć. Z jakiego powodu Sri Lanka to tak osobliwe miejsce? Co powinno się załatwić z dokumentów przed przyjazdem? W szczególności – skąd uzyskać wizę?

Sri Lanka – rzadkie miejsce

Sri Lanka przede wszystkim fascynuje różnorodnością krajobrazu. Zobaczymy tam przejmujące egzotyczne plaże z palmami, pagórkowe wierchy pokryte dżunglą, sawanna z safari, miejsca do nurkowania. Ponadto dochodzą także serdeczni ludzie i perfekcyjna, ciepła temperatura.

Wiza na Sri Lankę


Co należy załatwić przed odbyciem podróży? W ogóle powinno się mieć wizę. Całe szczęście nie jest chociaż ona nadzwyczaj kosztowna ani trudna do załatwienia, lecz trzeba ją mieć. W jaki sposób można ją otrzymać?

na lotnisku


Praktycznie jest możliwe uzykać taką wizę na lotnisku. W ogóle jednak raz, że jest ona droższa, dlatego że kosztuje 35 dolarów za 30 dni, dwa – gdy tylko wysiądziemy na lotnisku to do okienka wizowego przywita nas ogromna wręcz kolejka.

Sri Lanka wiza internetowa

Śmiało bardziej się opłaca wybrać e wizę. Na czym to polega? Otóż znajdujemy stronę internetową ETA i wybieramy wizę, której potrzebujemy. Następnie wypełniamy formularz, który jest dostępny w większości europejskich języków, lecz nie po polsku. Następnie trzeba sfinansować wizę za pomocą karty kredytowej. Na sam koniec odczekujemy kilka godzin, niekiedy 2-3 dni i odbieramy numer gotowej wizy. Należy wydrukować to potwierdzenie wizy z jej numerem i przedstawić na lotnisku w odpowiednim okienku. Taka 30-dniowa wiza kosztuje 30 dolarów.

Wiza Sri Lanka internetowa – z pośrednikiem


Co tymczasem uczynić, jeżeli nie znamy tak poprawnie innych języków, jeżeli boimy się, że coś źle wypełnimy? Wówczas dobrym sposobem jest wybór pośrednika wizowego. Tutaj trzeba będzie tylko wysłać zgodną opłatę i również osobiste dane osobowe i inni wypełnią za nas wniosek i zajmą się wszelkimi formalnościami. To stanowczo wygodne i komfortowe rozwiązanie, szczególnie jeśli pierwszy raz staramy się o taką wizę.

Dowiedz się więcej:
visa for sri lanka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *