Prowadzenie działalności gospodarczej po za granicami kraju

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Twoim kraju może być dosyć zniechęcające jeśli rozpatrzysz zakres formalności, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć, a także kwotę wszelkich możliwych opłat zacząwszy od podatków poprzez koszty ubezpieczeń, jakie będziesz musiał regularnie odprowadzać w ramach bieżącej działalności.

Rozpoczęcie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz działalność. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest zainwestowanie Twojego wartościowego czasu w solidne rozpatrzenie i zaplanowanie najlepszej opcji, nim włożysz swoją ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć działalność w innym kraju.

W następnej kolejności zrób listę w przybliżeniu dziesięciu państw, w jakich chcesz otworzyć działalność. Rozpatrz każdy kraj, żeby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie potrzebna. Zdołasz wyszukiwać dane online, czy także przyjmować gazety wyprodukowane w krajach, badasz. Kraje, jakie wybierzesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, promowanych przez renomowane czasopisma ekonomiczne, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia interesu. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci tylko i wyłącznie na optymalizacji fiskalnej, Twoje przewidywania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, dlatego że biorą one pod uwagę o sporo więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę krajów według swego kryterium poszukiwania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje ogólne wiadomości, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeśli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wpisz do przeglądarki biznes rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki właśnie tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeśli wyselekcjonowałeś taki kraj jak Rosja, z całą pewnością doszedłeś do wniosku, iż ma sporo zasobów i duży potencjał, który w ostatnich latach doprowadził do znacznego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do rzeczowych działań lokalnych władz w wielu rejonach, które próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z całkowitą pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy powinno się rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na które padnie Twój wybór, pamiętając jednocześnie, że oprócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie mnóstwo odcieni szarości.


Jeżeli jesteś w tym momencie zdecydowany na konkretny kraj, odszukaj księgowego z biurami w pobliżu lokalizacji Twojej działalności gospodarczej. Pamiętaj, iż ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy ma być jasny i precyzyjny, gdy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności odnośnie do zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, podczas gdy twój rachmistrz i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia działalności w innym kraju. Upewnij się, że wszystko jest w porządku, a potem poczekaj, aż prawnik i księgowy zaświadczą, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: spółki rosja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Intrygujące nowinki 2019
AzonBooster designed by .