Wiza: pierwsza podróż do Indii

Online wiza do Indii

Mimo strefy Schengen, w dalszym ciągu do kilku krajów główną funkcję odgrywa wiza – podobnie jest również w przypadku Indii. Istnieją przeróżne rodzaje wiz, jednak jaka wiza do Indii jest w najmniejszym stopniu kłopotliwa?

Indie wiza

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India197.jpg
Tak jak w przypadku innych państw, trzeba podać w którym zamyśle udajemy się do Indii, ponieważ od tego zależy o jaki wariant wizy trzeba się ubiegać. Istnieją wizy turystyczne (jednego, dwukrotnego oraz wielokrotnego wjazdu do Indii) , biznesowe, dla stażystów, tranzytowe, medyczne i również konferencyjne. Jednak ostatnimi czasy, w najwyższym stopniu pożądaną jest e-wiza.

E-wiza Indie

O elektroniczną wizę, podróżni mogą ubiegać się od 2015 roku. Wniosek i opłatę za wizę składa się z wykorzystaniem internet. Po tego rodzaju transakcji, jednostka wybierająca się do Indii, otrzyma promesę, jaka poskutkuje przyjęciem właściwej wizy na obszarze Indii. Aczkolwiek w takim przypadku trzeba znajdować sie na jednym z 16 lotnisk, które są wyznaczone na stronie gdzie realizuje się wniosek. Inaczej jest w sytuacji opuszczania państwa – odlot wykonalny jest z każdego punktu granicznego, bez względu na to czy będzie to granica morska, lądowa czy powietrzna.

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India046.jpg
E-wiza wystawiana jest dla turystów, ludzi lecących w sprawach biznesowych albo lekarskich. Aby ubiegać się o wizę wymagany jest aktualny paszport czyli taki, który będzie ważny przez kolejne pół roku od wyjazdu z Indii oraz posiada minimum dwie niezapisane paginy. Należałoby mieć pojęcie, że o taką wizę można starać się tylko dwa razy w roku, jest aktualna na 30 dni i gwarantuje pojedynczy wjazd na teren Indii.

Dokumenty do wizy

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India170.jpg
Oprócz aktualnego paszportu i zrealizowanego wniosku wizowego, decydujące są również inne dokumenty. Nadzwyczaj ważny jest skan strony paszportu z danymi osobistymi oraz zdjęcie paszportowe w kształcie kwadratu, uwidaczniające twarz od czubka głowy do brody. Należy także dołączyć bilet lub rezerwację wylotu, jaka poświadczy datę opuszczenia Indii.

Więcej informacji:
visa to india.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *