Wytrzymałe i nowoczesne płytki podłogowe polskiego producenta

Które płytki podłogowe nabywać?

Dobór płytek nie jest bezproblemową sprawą. Z wyjątkiem walorów estetycznych, powinno się zwrócić uwagę parametry użytkowe. Różne płytki kupuje się do kuchni, inne do łazienki, i jeszcze inne do pomieszczeń gospodarczych.

Nasiąkliwość wodna, wytrzymałość na brudzenie i twardość, lub sprawy techniczne.

Ścieralność
Niezwykle znacząca sprawa, odpowiednia do częstotliwości używania podłogi. Jest ona wykazywana w klasyfikacji pięciu stopni, im większa klasa, tym wyższa wytrzymałość na ścieranie. Płytki o najwyższej klasie wycieralności rekomenduje się w pierwszej kolejności do holu oraz korytarza, klasę niżej do salonu, kuchni oraz łazienki, a najmniejsza do pokoju sypialnianego, gdzie po podłodze zwykle spaceruje się w kapciach albo na bosaka.Odporność na plamienie
Nadzwyczaj praktyczna głównie w kuchni i łazience. W tym miejscu coś wypadnie, tam coś kapnie toteż skaza może zostać na stałe, a jeżeli nawet nadaje się do tego aby się ją usunąć, to większa część środków czystości działa nadzwyczaj agresywnie w stosunku do czyszczonej powierzchni.

Nasiąkliwość
Jest ona tym niższa, im mniejsza jest niejednolitość surowca płytek. Wystarczająca jest na pułapie sześciu procent, aczkolwiek do łazienek rekomendowana jest przesiąkliwość około trzech procent.

Twardość
Przedstawiana jest w skali Mohsa od jednego do dziesięciu. W pomieszczeniu mieszkalnym najodpowiedniejszym będzie dobór na poziomie piątym albo szóstym.

Parametry te to jeden z dwóch obowiązujących elementów. Im wyższe szczeble pojedynczych parametrów, tym lepiej. Do kuchni a także łazienki zadowalające będą średnie wartości. Do garażu lub pralni – większe. W kuchni a także w łazience znakomicie sprawdzą się płytki ceramiczne, natomiast w garażu czy pralni lepiej postawić na gres.

Płytki łazienkowe wysokie czy wąskie, gładkie lub porowate?Wszystkie tego typu pomieszczenia są wystawione na wpływ brudu i detergentów, wobec tego intratniej nabyć płytki podłogowe gładkie w fakturze. Zanieczyszczenia będą się gorzej osadzał, swobodniej domywał, a przy tym będzie mniej zauważalny.

Wraca styl na szerokie płytki ceramiczne, ale trzeba mieć n uwadze, iż prezentują się one ładnie w dużych pomieszczeniach. Do małych selekcjonujemy płytki o wiele mniejszych gabarytów, na przykład mozaikę. Jeśli możemy sobie zezwolić, wolno wybrać płytki łazienkowe bezfugowe, które wyglądają bardziej elegancko.

Więcej porad: płytki ceramiczne .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *